Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 lipca, 2008 Tytuł artykułu

Plener Malarski w ramach Festiwalu Kultur otwarty!

Treść artykułu

Festiwal Kultur – Renesans Brzeg 2008 składa się z dwóch części: pierwsza to plener malarski – pn. „Architektura Brzegu na przestrzeni wieków – Renesans” (będzie trwał dziesięć dni), druga to Jarmark Renesansowy (trwający dwa dni: najbliższy weekend 5-6.07.2008).
Podczas Jarmarku Renesansowego mieszkańcy Brzegu obejrzeć będą mogli występy artystyczne nawiązujące tematycznie do epoki renesansowej, w tym m.in. koncert muzyki dawnej, czy pokazy walk rycerskich. Będzie można też spróbować jadła staropolskiego.
W niedzielę 29 czerwca br. burmistrz Wojciech Huczyński uroczyście otworzył kolejny już w Brzegu Festiwal Kultur i przywitał uczestników pleneru malarskiego. W plenerze uczestniczą artyści z Polski oraz zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego Beroun z Czech. Osoby biorące udział w plenerze mają wykształcenie artystyczne. W trakcie pleneru uczestnicy mają za zadanie wykonać po jednej pracy malarskiej w formacie 130 x 130 cm. Artyści tworzą obrazy Brzegu, uwzględniając jego renesansowy klimat. Natomiast podczas najbliższego weekendu, w czasie trwania Jarmarku Renesansowego, zostanie przygotowana wystawa prac, które właśnie powstają. Otwarcie wystawy nastąpi w niedzielę 6 lipca br. o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Współczesnej BCK w Ratuszu w Brzegu.
Organizatorami Festiwalu Kultur są: Brzeskie Centrum Kultury, Galeria Sztuki Współczesnej BCK, Urząd Miasta w Brzegu 

PLAKAT PLENERU – tutaj

Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: