Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 lipca, 2008 Tytuł artykułu

W górę rzeki Odry

Treść artykułu

To już kolejna, trzynasta, inauguracja corocznego Flisu Odrzańskiego w Brzegu. Blisko 130 flisaków zjechało do Brzegu, aby w naszym mieście rozpocząć spływ w górę rzeki Odry, aż do Szczecina. Flisacy przybyli do Brzegu w piątek 27 czerwca br. późnym wieczorem.
W sobotę czekało na nich i na mieszkańców Brzegu wiele atrakcji – popołudniu zwiedzali Muzeum Piastów Śląskich, a od godziny 18.00, wspólnie z brzeskimi artystami, prezentowali program artystyczny na zamkowym dziedzińcu. Po uroczystym powitaniu flisaków i mieszkańców Brzegu przez głównego organizatora Flisów Odrzańskich – rektora Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Turystycznej w Szczecinie dr Elżbietę Marszałek, nastąpiło tradycyjne odczytanie Memoriału przez komodora Flisu Kapitana Żeglugi Wielkiej Włodzimierza Grycnera. Zastępca burmistrza Stanisław Kowalczyk przywitał flisaków w imieniu mieszkańców Brzegu, a następnie, po symbolicznym wręczeniu klucza od bram miasta, zaprosił wszystkich obecnych do wspólnej zabawy flisackiej.
A podczas programu można było obejrzeć m.in.: występy artystyczne uczestników Flisu Odrzańskiego, w tym grupy teatralnej, grupy tanecznej, śpiewającą młodzież, pokazy piramid gimnastycznych, a także urywki przedstawienia teatralnego „Frycowy pacierz”.
Po rockowym koncercie grupy RATTLESNAKE przyszedł czas na konkursy z nagrodami, które cieszyły się niesamowitym powodzeniem, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.
Koncert zespołu NORTH – WEST PASSAGE wprowadził słuchaczy w niesamowitą atmosferę szant, bluesa i country. Zwieńczeniem programu artystycznego były tańce z ogniem w wykonaniu grupy „Feniks” i Teatru Ognia „PROMETHEUS”
Dla miłośników Odry i dla wszystkich chętnych organizatorzy przewidzieli możliwość rejsów po Odrze – do dyspozycji była przycumowana do brzegu Odry motorówka.
W niedzielę rano flisacy odpłynęli w swój rejs po Odrze.
Organizatorami tegorocznej inauguracji Flisu byli: Flis Odrzański, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Urząd Miasta w Brzegu, Brzeskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu

Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: