Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 lipca, 2008 Tytuł artykułu

Kolorowy Busker Bus w Brzegu

Treść artykułu

Kilkudziesięciu artystów różnych, często dość dziwnych, profesji (tzw. buskerów) mogli oglądać mieszkańcy Brzegu 24 i 25 czerwca br. W kilku częściach miasta (m.in. w Rynku i na zamkowym dziedzińcu) spotkać można było np. szczudlarzy, człowieka – orkiestrę, muzyków czy też cyrkowców.
Artyści byli bardzo „interaktywni” – chętnie zaczepiali przypadkowych na ogół widzów. Ci nie pozostawali im dłużni i włączali się do wspólnej zabawy. A ta – zwłaszcza na dziedzińcu – trwała do białego rana. Widzowie mogli obejrzeć tam również pokaz tanga argentyńskiego w wykonaniu mistrzów tego gatunku z Argentyny – Aishy i Victora (którzy zresztą gościli w Brzegu kilka tygodni temu podczas Dni Kultury Argentyńskiej „Magia Tanga”), którym przygrywał prawdziwy argentyński zespół muzyczny.
„Busker Bus” to festiwal, który odbywa się już od kilku lat we Wrocławiu, Zielonej Górze i wielu miastach Polski. W tym roku gościł także w Brzegu. Buskerzy to ludzie, którzy utrzymują się z wykonywania sztuki na ulicach licząc na hojność przypadkowych przechodniów. Jak podkreśla wielu z nich, to ciekawy sposób na życie, dający wiele satysfakcji. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zawitają do Brzegu ponownie, tym bardziej, że wielokrotnie powtarzali, że takiego klimatu i takiej widowni, jak w Brzegu nie da się zapomnieć.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: