Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 lipca, 2008 Tytuł artykułu

Sukces Brzegu

Treść artykułu

21 miejsce zajęła Gmina Miasto Brzeg w drugiej edycji prestiżowego ogólnopolskiego rankingu Gazety Prawnej „Europejska Gmina – Europejskie Miasto”. Wygrała Szklarska Poręba.
Ranking ten wskazuje, które gminy w Polsce mogą poszczycić się największymi osiągnięciami w pozyskiwaniu środków unijnych. Brane są pod uwagę wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami są zarówno władze samorządowe, jak i przedsiębiorstwa, rolnicy i organizacje społeczne. Podstawą do oceny jest wartość przyznanej pomocy z UE, liczba realizowanych projektów oraz liczba mieszkańców. Dane pochodzą z dokumentacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i obejmują umowy podpisane do końca 2007 roku (bez programów przedakcesyjnych).
Gmina Miasto Brzeg otrzymała wsparcie z UE w kwocie 64 232,4 tys. zł, obejmuje ono 13 projektów i daje kwotę 1683,11 zł na osobę.
25 czerwca br. w warszawskim Hotelu Polonia Palace odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień w rankingu. W imieniu Gminy Miasto Brzeg odebrał je burmistrz Wojciech Huczyński. W uroczystości wzięła udział m.in. Elżbieta Bieńkowska – Minister Rozwoju Regionalnego.
O szczegółach dotyczących rankingu można dowiedzieć się więcej pod internetowym adresem:
http://www.gazetaprawna.pl/ranking_gmin_2008  

Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: