Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 czerwca, 2008 Tytuł artykułu

Nowe boisko już otwarte

Treść artykułu

Boisko ze sztuczną murawą oddano uroczyście do użytku 2 czerwca br. w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu. W uroczystości wzięli udział m.in. burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński, wiceburmistrz Artur Kotara oraz przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Grochowski.
Zebranych przywitała dyrektor szkoły Grażyna Przymuszała, która podziękowała władzom miasta za powstanie boiska. Później przemawiał burmistrz Wojciech Huczyński, który m.in. poprosił uczniów, aby korzystając z boiska dbali o nie. W trakcie uroczystości Piotr Rajtar – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, a w przeszłości wieloletni nauczyciel PSP nr 8 – wręczył dyrekcji szkoły piłkę z autografem Janusza Chomątka, mistrza w żonglowaniu piłką. W czasie uroczystości zebrani mogli również podziwiać popisy artystyczne uczniów.
Po części oficjalnej zaczęła się część sportowa – rozegrano turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział trzy drużyny: urzędników miejskich, radnych oraz uczniów szkoły. Najlepsi okazali się uczniowie, którzy wyprzedzili urzędników i radnych. Wszystkie drużyny otrzymały medale oraz dyplomy.
Nowe boisko kosztowało 441.515,99 zł (200.000 zł z tej kwoty pochodziło z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej). To boisko wielofunkcyjne, na którym można grać w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. To czwarte boisko ze sztuczną murawą w Brzegu – dwa są w Publicznym Gimnazjum nr 3, a jedno w PSP nr 3. Miasto planuje budowę kolejnych.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: