Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 czerwca, 2008 Tytuł artykułu

Młodzi Niemcy w Brzegu

Treść artykułu

Grupa kilkudziesięciu młodych Niemców gościła 2 czerwca br. w Brzegu. Byli to uczestnicy warsztatów dziennikarskich prowadzonych w Polsce w ramach europejskiego programu „Środowisko buduje mosty – młodzież w dialogu europejskim”.
Grupę przywitał w ratuszu miejskim burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński, który mówił m.in. o atrakcjach naszego miasta, a także o szerokich działaniach ekologicznych realizowanych w Brzegu, za które Brzeg otrzymał np. tytuł „Gmina Przyjazna Środowisku”. Burmistrz w prezencie od gości otrzymał na pamiątkę duży krzew ozdobny. Prezentację dotyczącą zadań realizowanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o., a także informację na temat oczyszczalni ścieków przedstawili szefowie firmy Marek Starczyk i Artur Stecuła oraz pracownik Marek Gazda.
Następnie goście pojechali obejrzeć oczyszczalnię ścieków, a także Zakład Gospodarowania Odpadami w miejscowości Gać. Na zakończenie pobytu w Brzegu młodzi Niemcy zwiedzili Zamek Piastów Śląskich, po czym odjechali do Wrocławia. Wizyta młodych adeptów dziennikarstwa trwa w Polsce blisko tydzień.

Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: