Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 lutego, 2008 Tytuł artykułu

Ferie skończone

Treść artykułu

W czasie tegorocznych ferii zimowych w Brzegu dzieci mogły brać udział w cyklu imprez sportowych „Białe ferie na sportowo – bezpiecznie i zdrowo” organizowanym przez magistrat, SKS „Orlik” Brzeg i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W ramach zajęć w brzeskich szkołach można było pograć w piłkę nożną, koszykówkę, szachy, piłkę ręczną, siatkówkę, tenis stołowy. Były też gry i zabawy dla najmłodszych, a także zajęcia na krytej pływalni.
Dzieci i młodzież podczas ferii spędzały również wolny czas w Brzeskim Centrum Kultury. Odbywały się tu zajęcia taneczne, plastyczne, teatralne, wokalne, recytatorskie, a nawet warsztaty hafciarskie prowadzone przez Stowarzyszenie Rękodzieła Artystycznego Bahamarze. W czasie ferii w Brzegu działały także trzy świetlice wychowawczo-opiekuńcze – przy parafiach św. Krzyża, św. Mikołaja oraz na ul. Kamiennej przy Stowarzyszeniu Chorych na SM
Ponadto Urząd Miasta w Brzegu sfinansował zimowisko w Białym Dunajcu dla 41 dzieci z rodzin potrzebujących, a także dofinansował pobyt na zimowiskach organizowanych przez brzeskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz BTP „Piast”.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: