Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 lutego, 2008 Tytuł artykułu

Szefowie Stowarzyszenia Romów u burmistrza

Treść artykułu

6 lutego br. w brzeskim magistracie burmistrz Wojciech Huczyński spotkał się z Romanem Kwiatkowskim (prezesem Stowarzyszenia Romów w Polsce) oraz jego zastępcą Józefem Jochymczykiem.
W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele brzeskiej społeczności romskiej, a także Iwona Ziobrowska – Kowalik (kierownik Biura Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miasta) oraz Beata Kamińska (dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej) wraz z zastępcą Anna Trzaskowską.
– Goście przedstawili pokrótce zakres działalności stowarzyszenia. Rozmawialiśmy też, między innymi, o planach jego funkcjonowania w Brzegu – mówi burmistrz Wojciech Huczyński. – Romowie chcieliby utworzyć w Brzegu coś na kształt świetlicy dla dzieci, gdzie można byłoby poznawać na przykład kulturę romską. Ustaliliśmy, że przedstawiciele stowarzyszenia przyślą szczegółowe propozycje dotyczące tych planów.
Niewykluczone, że w Brzegu zaprezentowana zostanie wystawa związana z kulturą romską, czy też odbędzie się koncert związany z tą kulturą. Poza tym przedstawiciele stowarzyszenia chcieliby, aby ich członkowie w czasie specjalnych spotkań przedstawiali uczniom brzeskich szkół tradycje romskie, a także sprawy dotyczące funkcjonowania tej społeczności.
– Członkowie stowarzyszenia zapewnili mnie także, że będą się starali pozyskać pieniądze z programów unijnych i przeznaczać je również na działania – choćby edukacyjne – w Brzegu – dodaje burmistrz.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: