Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 stycznia, 2008 Tytuł artykułu

Brzeg Mecenasem Polskiej Ekologii

Treść artykułu

„Mecenas Polskiej Ekologii” – takiego tytułu może używać Gmina Miasto Brzeg. Został on nadany w IX Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”, który odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
Certyfikat potwierdzający ten prestiżowy tytuł oraz okolicznościową statuetkę odebrał burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński 25 stycznia br. podczas uroczystej gali w warszawskim hotelu Sofitel Victoria. Warto dodać, że w poprzednich kilku latach Brzeg wyróżniany był tytułem „Gmina przyjazna środowisku”.
Te prestiżowe wyróżnienia otrzymują m.in. samorządy i firmy, które prowadzą działalność proekologiczną i zakrojoną na szeroka skalę edukację ekologiczną. Podstawowym celem konkursu jest popularyzacja inwestycji i działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. – W naszym mieście tego typu działania prowadzimy od lat – mówi burmistrz Wojciech Huczyński. – Jednak oprócz zaszczytnych tytułów, które otrzymujemy, najważniejsze jest to, że świadomość ekologiczna mieszkańców Brzegu jest z roku na rok coraz większa.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: