Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 stycznia, 2008 Tytuł artykułu

O Euro 2012 w magistracie

Treść artykułu

23 stycznia br. w brzeskim magistracie odbyło się spotkanie z przedstawicielami samorządu województwa w sprawie planowanych w mieście inwestycji na bazę treningową w czasie Euro 2012.

Delegację z Urzędu Marszałkowskiego stanowili: Karina Bedrunka (dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych), Janusz Wójcik (dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki), jego zastępca Lucjusz Bilik oraz Marcin Miga (pełnomocnik Zarządu Województwa ds. Euro 2012). Natomiast Gminę Miasto Brzeg reprezentowali zastępcy burmistrza Stanisław Kowalczyk i Artur Kotara oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Kulwicki.
Zebrani obejrzeli prezentację multimedialną projektów budowlanych dotyczących modernizacji stadionu oraz rozbudowy krytej pływalni. O dofinansowanie tych projektów Gmina Miasto Brzeg będzie się starać w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Nabór wniosków na ten cel prowadzony będzie w maju br.
Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego proponowali, aby włodarze miasta spróbowali poszukać pieniędzy na ww. projekty także z innych źródeł, bowiem środki z Urzędu Marszałkowskiego nie będą zbyt duże. Ustalono, że 6 lutego br. w ww. sprawie do Brzegu przyjedzie wicemarszałek Teresa Karol.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: