Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 stycznia, 2008 Tytuł artykułu

Coraz piękniej wokół kościoła

Treść artykułu

Wokół kościoła Św. Mikołaja w Brzegu będzie coraz ładniej. Piękna iluminacja (podświetlenie) zabytku już funkcjonuje. Wykonywała ją (od października do grudnia 2007 r.) wybrana w przetargu wrocławska firma Elektrotim. Koszt inwestycji wyniósł około 327.000 złotych.
W ramach prac powstały punkty świetlne znajdujące się m.in. w poziomie chodnika, na elewacji, pod i nad witrażami, na nawie bocznej. Świecą one światłem białym oraz żółtym. Wykonane zostało także podświetlenie pomnika Jana Pawła II, który w przyszłości stanąć ma obok kościoła. Kiedy obiekt powstanie, również będzie pięknie oświetlony.
Poza tym zmienia się krajobraz wokół kościoła – na razie zgromadzono tam różne materiały budowlane. W październiku ubiegłego roku rozpoczęła się modernizacja Placu Niepodległości oraz Placu Kościelnego, potrwa do lipca br. Prace prowadzi wyłoniona w przetargu brzeska firma „Brukarstwo, odwadnianie terenu i roboty bitumiczne Jarząbek”. Koszt zadania to około 2.451.000 złotych. Wykonanych zostanie (m.in. z płyt i kostek) ok. 3.366 m2 nawierzchni wokół kościoła.
W tym roku planowana jest także modernizacja Placu Polonii Amerykańskiej (przed Brzeskim Centrum Kultury).
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: