Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 stycznia, 2008 Tytuł artykułu

Pierwsza GWIAZDKA w Brzegu

Treść artykułu

W dniach 18 – 23 grudnia 2007 na terenie brzeskiego Rynku odbył się Jarmark Świąteczny GWIAZDKA W BRZEGU 2007.
Oprócz tradycyjnych stoisk z produktami świątecznymi (od typowych „choinkowych” i „karpiowych” poprzez tradycyjne wypieki i ozdoby świąteczne, aż do ciekawych i nietypowych wyrobów świątecznych z innych regionów Polski), na brzeskim Rynku pojawiły się także liczne atrakcje i niespodzianki w niepowtarzalnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia.
Podczas GWIAZDKI można było obejrzeć m.in. wspaniałe Jasełka – przygotowane przez nauczycieli i dzieci z PSP nr 3 w Brzegu. Po brzeskim rynku przechadzała się także Para Aniołów na skrzydłach rozdając przepyszne cukierki, a do najgrzeczniejszych dotarła również grupa Mikołajów z WSHE, rozdając paczki za wierszyk lub piosenkę.
Ogromną atrakcją dla najmłodszych była możliwość przejażdżki bryczką, którą w tym roku przybyły do Brzegu Mikołaje, ze względu na brak śniegu. W ostatni dzień Jarmarku dzieci porwały do zabawy dwa przezabawne Mikołaje. Szaleństwa w Krainie Bajek przyniosły radość i uśmiech nie tylko na twarzach najmłodszych. Również towarzyszący im rodzice doskonale się przy tych szaleństwach bawili.                                                      
W sobotę, 22 grudnia 2007 rozstrzygnięto konkurs „Szopka bożonarodzeniowa” oraz konkurs na ulotkę pod hasłem „W życiu, jak w tańcu, każdy krok ma znaczenie”
Nagrody dla zwycięzców wręczał zastępca burmistrza Stanisław Kowalczyk.
Jarmark zakończył się pokazem ogni sztucznych z dachu Brzeskiego Centrum Kultury.Wszystkim biorącym udział w konkursach oraz w pierwszym tego typu Jarmarku w Brzegu, serdecznie dziękujemy.

Konkurs „Szopka Bożonarodzeniowa 2007” – lista laureatów

Kategoria Szopka – przedszkola
I miejsce
PP nr 3 gr III (5-latki)
II miejsce
Sara Raczkowska
Natalia Marcinek
Ala Wojciechowska
PP nr 7 Integracyjne
grupa 6-latki
III miejsce
Gr III Tygryski
PP nr 1
wyróżnienie
PP nr 8 praca zbiorowa
Gr. IV 6-latki

Kategoria Ozdoba- przedszkola
I miejsce
Gr IV Biedroneczki
PP nr 4
II miejsce
Kamila Stachera
PP nr 11 gr IV
III miejsce
Praca zbiorowa
gr II PP nr 6

Kategoria Szopka – Szkoła podstawowa
I miejsce
Marta Korjat
Ada Bochen
Marta Tybier
Oliwia Mierzwa
PSP nr 8 ZSnr2zOI

II miejsce
Kinga Grabowska kl. IV
Kamila Gaweł kl. IV
PSP nr 3
III miejsce
Tomasz Głuski kl. I
Patryk Schitz kl. Vb
PSP nr 5
wyróżnienie
Kacper Posyniak PSP nr 3 kl. 4b

Kategoria Ozdoba – Szkoły podstawowe
I miejsce
Małgorzata Chodyła
PSP nr 3 kl. 6a
II miejsce
Claudia Sieńko
kl. V c ZS2zOS
III miejsce
Andrzej Witoszyński kl. II a PSP nr 5

PRACE INDYWIDUALNE

Szkoły podstawowe

I miejsce
Kaja Szymańska
PSP nr 3
II miejsce
Samanta Strąk PSP nr 3
III miejsce
Michela Pencz
ZSnr1zOS kl. III c
wyróżnienie
Jacek Wszoła kl. I c PSP nr 5
wyróżnienie
Kaja Kowalska PSP nr 5 kl. I c

Kategoria Szopka – Gimnazjum
I miejsce
Justyna Fedorowicz Ia
Stefania Stafij IIIc
Karolina Czaplejewicz IIIc
ZSnr2zOI PG nr 4
II miejsce
Jakub Staszczuk Ia
Jakub Bogacki Ia
Konrad Schneider Ia
Przemysław Matkowski Ia
PG nr 4
III miejsce
Klaudia Mesjasz
PG nr 1
wyróżnienie
Rafał Boszkiewicz
Bartek Jurek
PG nr 1

Kategoria Ozdoba – Gimnazjum
I miejsce
Weronika Radzimowska PG nr 4 kl. IIIc
II miejsce
Aleksandra Dobrowolska
kl. II d ZSnr1zOS
gimnazjum
III miejsce
Bartosz Jaskólski
kl. III b PG nr 4 ZSnr2zOI

Konkurs na ulotkę pod hasłem „W życiu, jak w tańcu, każdy krok ma znaczenie” – lista laureatów

W kategorii wiekowej: Szkoły Podstawowe , Gimnazja :

I miejsce zajęła:
Katarzyna Kwaśnik Publiczna Szkoła Podstawowej Nr 5 w Brzegu,

II miejsce:
Anna Wojciechowska Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu

III miejsce:
Estera Pańczyszyn Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu

Wyróżnienie:
Donata Przybysz Publiczne Gimnazjum Nr 3

Kategoria : Szkoły Średnie :

I miejsce zajęła:
Małgorzata Lubczyńska I Liceum Ogółnokształcące w Brzegu

II miejsce ex-aequo:
Ewelina Szerszenowicz
Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu,
Angelika Puszkiewicz Technikum Ekonomiczne w Brzegu

III miejsce:
Aleksandra Rosińska Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu

Wyróżnienia:
Joanna Zając Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu,
Agnieszka Kmieć Technikum Ekonomiczne w Brzegu

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu
Sławomir Mordka

Nie zapomnij udostępnić: