Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 listopada, 2007 Tytuł artykułu

Święto brzeskich kolekcjonerów

Treść artykułu

30.11.2007 – otwarcie IX Krajowej Brzeskiej Wystawy Kart Telefonicznych
Przy ogromnym wsparciu i takiej też pomocy ze strony Burmistrza Miasta Brzeg i wielu jakże życzliwych osób na mapie kulturalnej miasta po raz dziewiąty w pełnej krasie rozkwitnie Brzeska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska – Brzeg 2007.
Ekspozycja uroczyście zostanie otwarta przez Honorowego Patrona, którym jest Burmistrz Wojciech Huczyński, w dniu 30 listopada 2007 roku, tradycyjnie w zabytkowych wnętrzach Galerii Miejskiej. Do wystawy zostały zaproszone zbiory najbardziej liczących się kolekcjonerów kart telefonicznych, filatelistyki i filokartystyki nie tylko na Ziemi Brzeskiej, ale z całego kraju.
Zwiedzający będą mieli dużą przyjemność w bezpośrednim poznaniu zbiorów, które stanowią powód zadowolenia i satysfakcji ich posiadaczy. Środowisko kolekcjonerów brzeskich, którym przewodzi niestrudzony działacz i wystawca Pan Tadeusz Sadowiński należy do najbardziej wyróżniających się w Polsce.
Stowarzyszenie Kolekcjonerów we Wrocławiu poprzez organizatora tej wystawy, który jest Koło Terenowe w Brzegu prezentuje brzeskiej społeczności różnorakie formy zainteresowań, które z upływem czasu i zaangażowania stają się po prostu częścią życia każdego kolekcjonera.
Cała impreza byłaby niemożliwa do zrealizowania bez pięknej i bezinteresownej pomocy ze strony firm i instytucji z naszego ukochanego Brzegu. To właśnie dzięki Urzędowi Miasta Brzegu, Starostwu Powiatu Brzeskiego, PWiK w Brzegu, BPEC Brzeg, PWC Odra Brzeg, Telekomunikacji Polskiej i Poczcie Polskiej po raz kolejny możliwa jest ta impreza.
Warto nadmienić, że z okazji wystawy wydana została specjalna karta telefoniczna w symbolicznym niestety nakładzie z piękna akwarelką przedstawiającą nasz ratusz, a namalowaną przez wielkiego przyjaciela brzeskich pasjonatów.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Brzegu na to spotkanie z historią i pięknem przedstawionym na znaczkach pocztowych, kartach telefonicznych i starych widokówkach. Wystawa czynna będzie do 20 grudnia 2007 roku.

Tadeusz B. Marcin Denes

Nie zapomnij udostępnić: