Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 października, 2007 Tytuł artykułu

Brzeg ma swoją monetę

Treść artykułu

Wielka uroczystość nadania Monety Brzeskiej odbyła się w środę, 10 października 2007r.
Narodowy Bank Polski rozpoczął ponad dwa lata temu emisję serii monet o nominale 2 zł „Historyczne miasta w Polsce”. W ramach tej serii, NBP wprowadza do obiegu 32 monety upamiętniające miasta o ponad 500-letniej historii, które wniosły wyjątkowy wkład w rozwój poszczególnych regionów i państwowości Polski. Wśród tych 32 miast znalazło się również nasze miasto – Brzeg. Uroczystość nadania monety naszemu miastu wiązała się z całodniową wizytą prezesa NBP, który wręczył Monetę Brzeską mieszkańcom Brzegu, władzom miasta i powiatu. Wielka gala odbyła się na dziedzińcu zamkowym Muzeum Piastów Śląskich, gdzie oprócz artystycznych występów, miały miejsce także inne atrakcje dla mieszkańców, w tym: bicie monety, pokaz walk rycerskich, czy też przepiękny pokaz fire show.
Prezes NBP, Józef Sobota, spotkał się także z uczniami szkół średnich i wyższych, gdzie przeprowadził wykład na temat polityki pieniężnej oraz roli i zadań NBP, a także odpowiadał na liczne pytania brzeskiej młodzieży. Samorządowcy miejscy i powiatowi oraz brzescy przedsiębiorcy mieli także okazję porozmawiać z prezesem NBP na tematy związane ze stopami procentowymi NBP.
Nasze miasto spodobało się bardzo prezesowi NBP i żałował, że tylko przez jeden dzień mógł u nas gościć.

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: