Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 października, 2007 Tytuł artykułu

EURO 2012 w województwie opolskim

Treść artykułu

3 października br. w Filharmonii Opolskiej odbyło się drugie spotkanie Komitetu Honorowego ds. Euro 2012 województwa opolskiego. W skład komitetu wchodzi 26 przedstawicieli reprezentujących środowiska sportowe i samorządowe Opolszczyzny, a jego przewodniczącym jest legendarny trener piłkarski Antoni Piechniczek. W trakcie spotkania swoją ofertę planowanego centrum sportowo-pobytowego zaprezentowały wszystkie samorządy pretendujące do goszczenia reprezentacji narodowych podczas Mistrzostw Europy w 2012 tj.: Brzeg, Grodków, Kluczbork i Opole.
Przedstawiciele samorządu województwa opolskiego zaprezentowali także swoje propozycje związane z ofertą dla kibiców, tzw. „kartę regionalną”. Jej posiadaczowi przysługiwałyby zniżki i upusty w hotelach, pensjonatach, pubach oraz muzeach na terenie całego województwa opolskiego.
Przedstawiciel, a zarazem przewodniczący wydziału ds. Euro 2012 w Polskim Związku Piłki Nożnej – Adam Olkiewicz wysoko ocenił zaangażowanie samorządów Opolszczyzny w przygotowania do Euro 2012. Pan Antoni Piechniczek podkreślił z kolei ogromny wymiar promocyjny przedsięwzięcia oraz konieczność przygotowania społeczeństwa do tej wielkiej imprezy. Przedstawiciel niemieckiego landu Nadrenia Palatynatu, odpowiedzialny za przygotowania tego landu do ostatnich Mistrzostw Świata w piłce nożnej (2006) – dr Franz Jozef Kemper, przedstawił swoje spostrzeżenia i wnioski oraz ił się własnymi doświadczeniami w tym zakresie. Zwrócił szczególną uwagę na wolontariat, bez którego niemożliwa byłaby właściwa obsługa kibiców. Po spotkaniu każdy mógł obejrzeć stoiska promocyjne przygotowane przez samorządy. Największe „zamieszanie”, co oczywiście przełożyło się na ogromne zainteresowanie odwiedzających, zrobiła młodzież szkolna z Brzegu, która nie miała wątpliwości, w którym mieście powinna przebywać reprezentacja narodowa. Spotkanie miało zatem również wymiar promocyjny, w trakcie którego wszystkie samorządy miały równe szanse w prezentacji swoich atutów.

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: