Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 września, 2007 Tytuł artykułu

Święto Straży Miejskiej

Treść artykułu

30 sierpnia Strażnicy Miejscy obchodzili swoje święto. Oficjalnie święto to ustanowione zostało kilka lat temu. Z tej okazji Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński wręczył im pamiątkowe listy gratulacyjne, a także podziękował za wielki wkład pracy i zaangażowania w pełnioną przez nich służbę na rzecz naszego miasta.
– Podstawowe zadania Straży Miejskiej to pilnowanie, czy mieszkańcy przestrzegają przepisów dotyczących porządku na posesjach, parkowania, odśnieżania i handlu, ale – jak podkreśla Krzysztof Szary, komendant Straży Miejskiej w Brzegu – funkcjonariusze często pomagają policji w walce z przestępcami.
Straż Miejska w Brzegu utrzymuje ścisłą współpracę z Komendą Powiatową Policji, Żandarmerią Wojskową, Strażą Pożarną, Jednostką Wojskową, Obroną Cywilną. Ponadto w zakresie działań Straży Miejskiej wpisany jest monitoring miasta – 6 kamer monitoruje Brzeg przez 24h na dobę. Monitoring obsługiwany jest przez osoby niepełnosprawne. W chwili obecnej monitoring miejski jest rozbudowywany o kolejne kamery.
Brzeska Straż Miejska obchodziła niedawno swój jubileusz – 15-lecie powstania.

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: