Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 sierpnia, 2007 Tytuł artykułu

Laury dla „Fajnego Brzegu i…”

Treść artykułu

To już kolejne wyróżnienie dla Brzegu. Najlepszy pomysł na produkt turystyczny w województwie opolskim ma grupa partnerska „Fajny Brzeg i …”– tak orzekła kapituła konkursu „Turystyka – wspólna sprawa”.
Obok 28 innych podmiotów, członkiem grupy jest także Gmina Miasto Brzeg. Ogólnopolski konkurs wyłonił laureatów w 16 województwach, a zorganizowany został w ramach projektu „Turystyka – wspólna sprawa”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Kapituła oceniała pomysły na produkty turystyczne powołane do życia przez regionalne grupy partnerskie, działające w ramach projektu. O zwycięstwie grupy „Fajny Brzeg i …” zadecydowały oferowane przez nią atrakcje turystyczne związane z bogatym dziedzictwem kulturowym Ziemi Brzeskiej: Muzeum Piastów Śląskich, renesansowy Ratusz Miejski, czy „Szlak Polichromii Brzeskich”. Dodatkowymi atrakcjami są ścieżki edukacji ekologicznej w Stobrawskim Parku Krajobrazowym, spływy kajakowe, trasy rowerowe oraz liczne imprezy kulturalne organizowane przez członków grupy partnerskiej. Wycieczki po Ziemi Brzeskiej urozmaica kuchnia kresowa, serwowana zarówno przez renomowane miejskie restauracje, jak również przysmaki oferowane przez członków stowarzyszeń z terenów wiejskich. Warto przypomnieć, że grupa „Fajny Brzeg i…” jest jedną z 17, jakie powstały na Opolszczyźnie.
Wszyscy laureaci konkursu „Turystyka – wspólna sprawa” zaprezentują się na największym stoisku podczas tegorocznej edycji targów Tour Salon w dniach 24-27 października w Poznaniu.
Grupa „Fajny Brzeg i…” otrzyma również kwotę 8 540 zł na dofinansowanie folderu i strony internetowej promującej produkt. Wniosek do konkursu na promocję produktu turystycznego przygotowało Biuro Inicjatyw Gospodarczych i Promocji Urzędu Miasta Brzeg.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Brzeg

Informacja przygotowana przez: Biuro Inicjatyw Gospodarczych i Promocji UM Brzeg

Nie zapomnij udostępnić: