Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 31 lipca, 2007 Tytuł artykułu

Piękno koni

Treść artykułu

Z pewnością warto było wybrać się w poprzedni weekend (28 i 29 lipca) na brzeski stadion. Piękne, zwinne konie, wspaniali jeźdźcy oraz mnóstwo atrakcji i spora grupa publiczności, a przede wszystkim wspaniałe widowisko.

W Brzegu odbyły się bowiem Otwarte Mistrzostwa Opolskiego Związku Jeździeckiego oraz eliminacje do Mistrzostw Polski Młodych Koni, zorganizowane przez Klub Jeździecki „Szumlakowski Cysterny”, pod honorowym patronatem burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego oraz starosty brzeskiego Macieja Stefańskiego.
Skoki przez przeszkody to z pewnością dyscyplina warta obejrzenia na żywo. Publiczność wielkimi brawami nagradzała tych najlepiej pokonujących. Nie obyło się jednak bez przykrych wypadków, które na szczęście zakończyły się drobnymi kontuzjami jeźdźców.
W finałach, w niedzielę 29 lipca br, wyłonieni zostali zwycięzcy. W kategorii juniorów zwyciężyła Iga Szpak na koniu Inona z LKJ Olimpu Prudnik. Drugie i trzecie miejsce zdobyli odpowiednio: Michał Aibin na koniu Biały Bór z Leszczynówki oraz Martyna Kisielewska na koniu Segura z Opola.
W kategorii seniorów pierwsze trzy miejsca to odpowiednio: Dawid Rakoczy na koniu Ikarus, Jarosław Skrzyczyński na koniu Asterix oraz Jacek Tokarski na koniu Hektor.
Najważniejszym punktem zawodów było jednak Grand Prix, gdzie przyznano aż dziesięć nagród. Pierwsze miejsce (Grand Prix) i najwyższą nagrodę zdobył Jarosław Skrzyczyński, który dodatkowo otrzymał Puchar Burmistrza dla Najlepszego Jeźdźca tych zawodów.
Wśród osób wręczających nagrody byli m.in. burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński, starosta brzeski Maciej Stefański oraz Zbigniew Szumlakowski – główny organizator imprezy.
Publiczności obiecane zostały równie piękne widowiskowo Mistrzostwa już w przyszłym roku.

Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: