Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 30 lipca, 2007 Tytuł artykułu

Nareszcie Brzeg. Nareszcie Euro 2012

Treść artykułu

26 lipca br. w brzeskim Urzędzie Miasta odbyło się kolejne spotkanie zespołu, którego celem jest jak najlepsze przygotowanie Brzegu do Euro 2012. Miasto planuje gościć nie tylko kibiców przyjezdnych (udających się np. na mecze we Wrocławiu), ale i jedną z drużyn biorących udział w tej prestiżowej imprezie. Aby jednak do tego doszło, należy spełnić wiele różnorodnych warunków.
Jednym z nich jest przedstawienie różnym decydentom prezentacji walorów miasta. I właśnie podczas tego spotkania zaprezentowany został, zrealizowany na zamówienie magistratu, film „Nareszcie Brzeg. Nareszcie EURO 2012”, ukazujący nasze miasto, jako poważnego kandydata do goszczenia reprezentacji podczas mistrzostw EURO 2012. Przedstawia on m.in. plany obiektów, z których korzystać by mogła drużyna piłkarska (m.in. stadion, pływalnia, hotel), ale także inne tereny (np. przystań przy Odrze). Część z tych obiektów będzie rozbudowywana, inne jeszcze nie istnieją. Stan obecny i wizję przyszłościową przedstawiono na filmie w postaci filmowych ujęć i komputerowych wizualizacji. Fundusze na wykonanie tej infrastruktury pochodzić mają z różnych źródeł, m.in. znaczna część z funduszy unijnych.
Sześciominutowy film przypadł zebranym do gustu. Tego samego dnia obejrzeli go przedstawiciele lokalnych mediów.
Na razie film został przekazany marszałkom województwa opolskiego oraz prezesom Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Wkrótce otrzymają go m.in. członkowie komitetu organizacyjnego Euro 2012 we Wrocławiu oraz w Opolu, a także lobbujący na rzecz goszczenia na Opolszczyźnie jednej z drużyn były trener reprezentacji Antoni Piechniczek.
W niedalekiej przyszłości film będzie można obejrzeć na stronie www.brzeg.pl
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: