Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 czerwca, 2007 Tytuł artykułu

Brzeg Gminą Atrakcyjną Dla Inwestora

Treść artykułu

19 czerwca br. w trakcie konferencji w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu, podsumowującej projekt „Gmina Atrakcyjna Dla Inwestora”, Gmina Miasto Brzeg została uhonorowana certyfikatem „Gminy Atrakcyjnej Dla Inwestora”.

Po przejściu zewnętrznego audytu certyfikacyjnego, Gmina Miasto Brzeg zdobyła 67 punktów. Zgodnie z kryteriami konkursu, Miasto Brzeg spełnia wysoki poziom kwalifikacji w sferze pozyskiwania zagranicznych i krajowych inwestorów.

W projekcie „Gmina Atrakcyjna Dla Inwestora”, który trwał od września 2006 do czerwca 2007r. brało udział 51 gmin z terenu województwa opolskiego. Do audytu certyfikacyjnego zostało zakwalifikowanych 28 gmin, z czego kapituła konkursu wybrała 16 najlepiej przygotowanych gmin do obsługi inwestorów. Gmina Miasto Brzeg uzyskała ten tytuł jako jedyna z terenu powiatu brzeskiego. Jednocześnie pracownik Biura Inicjatyw Gospodarczych i Promocji – Robert Wiatr otrzymał certyfikat menagera ds. obsługi inwestora.
Przygotowanie Brzegu do spełnienia surowych norm konkursowych trwało od niemal roku. Gminy musiały spełnić szereg wymogów formalnych (np. posiadać strategię promocji, oznaczone tereny inwestycyjne, oferty dla inwestorów w formatkach rekomendowanych przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych), brać udział w specjalistycznych szkoleniach, jak również przejść zewnętrzny audyt certyfikujący prowadzony przez przedstawicieli firmy Jarpol Enterprise, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Opolskiego Centrum Obsługi Inwestora.
Dzięki udziałowi w projekcie nie tylko poprawił się standard obsługi inwestorów w Urzędzie Miasta. Z certyfikatem wiąże się także szereg udogodnień w postaci promocji terenów inwestycyjnych przez instytucje zajmujące się ściąganiem inwestorów, ujęciem tych terenów w bazach danych, możliwość używania logo „Gminy Atrakcyjnej dla Inwestora”.
Projekt koordynowało Biuro Inicjatyw Gospodarczych i Promocji.  
Bartłomiej Kostrzewa
Kierownik BIGiP
Nie zapomnij udostępnić: