Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 czerwca, 2007 Tytuł artykułu

Niemieccy urzędnicy w Brzegu

Treść artykułu

Dziewięcioro urzędników z niemieckiego Goslar gościło od 17 do 20 czerwca br. w Brzegu. Odwiedziny te odbyły się w ramach rewizyty, bowiem trzy lata temu kilkunastu urzędników z brzeskiego magistratu odwiedziło Goslar – partnerskie miasto Brzegu.
Niemcy swój pobyt rozpoczęli od spotkania w Ratuszu z władzami miasta. Wieczorem udali się na koncert finałowy Festiwalu Piosenki Angielskiej na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich. Zarówno poziom wykonawców, jak oprawa koncertu, bardzo przypadła im do gustu.

W ciągu dwóch następnych dni goście z Niemiec zapoznawali się z funkcjonowaniem brzeskiego Urzędu Miasta. W formie pokazu multimedialnego poszczególne biura magistratu prezentowali ich kierownicy. Zawartość merytoryczna prezentacji oraz szczegółowe odpowiedzi kierowników na zadawane pytania – były dla niemieckich samorządowców bardzo cenne, zwłaszcza w kontekście praktycznego funkcjonowania urzędu.
Ponadto urzędnicy z Goslar w trakcie wizyty zwiedzali Wrocław (obejrzeli m.in. Panoramę Racławicką). Byli także w Krzyżowicach, gdzie tamtejsze Towarzystwo Przyjaciół Krzyżowic przygotowało dla nich tradycyjne polskie potrawy do degustacji. Tuż przed powrotem do Niemiec, urzędnicy odwiedzili siedzibę brzeskiej straży pożarnej.
Jak wszyscy zgodnie podkreślali, ich pobyt w Brzegu był bardzo udany.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu
Nie zapomnij udostępnić: