Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 czerwca, 2007 Tytuł artykułu

Apel burmistrza

Treść artykułu

W ramach programu pilotażowego pn. „Zapobieganie zanieczyszczaniu ulic, placów i terenów zieleni przez zwierzęta” zamontowano w pierwszej połowie kwietnia br. pojemniki sanitarne na psie odchody, z dystrybutorem czystych woreczków na nieczystości.
Pojemniki zostały zamontowane w miejscach publicznych – na skwerach i w parkach miejskich w celu ułatwienia mieszkańcom Brzegu sprzątanie po swoich pupilach.
Do dnia dzisiejszego kilkakrotnie stwierdzono dewastację pojemników (w Parku Centralnym, na skwerze X- Lecia, w Parku Ptasim). W dniu 8 czerwca stwierdzono całkowite zniszczenie (złamanie) pojemnika usytuowanego w Parku Ptasim (od strony osiedla Westerplatte).
Tym samym zmarnowane zostały publiczne pieniądze, za które zostały zakupione pojemniki.
Apeluję do mieszkańców naszego miasta aby nie pozostawali obojętni wobec niszczenia naszego wspólnego dobra.
Od nas samych zależy w jakim środowisku żyjemy, po jakich trawnikach chodzimy, na jakich ławkach siedzimy i czy mamy gdzie wyrzucić niepotrzebny papierek.
Niektórzy z nas najpierw dewastują pojemniki, kosze na śmieci, inni zachowują obojętność będąc świadkami takich zdarzeń, a potem narzekają, że na terenie miasta brak tego typu urządzeń.
Proszę o to, aby każdy, kto niszczy nasze wspólne mienie zastanowił się nad sensem swojego postępowania, a osoby, którym zależy na wizerunku naszego miasta o zwrócenie uwagi na konsekwencje takiego postępowania.
Biorąc pod uwagę powyższe proszę mieszkańców Brzegu o zgłaszanie zauważonych dewastacji (Straż Miejska 077-4160660 lub Policja 997).

Burmistrz Miasta
Wojciech Huczyński

Nie zapomnij udostępnić: