Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 6 czerwca, 2007 Tytuł artykułu

Razem bezpieczniej

Treść artykułu

Z inicjatywy brzeskiej policji oraz Urzędu Miasta w Brzegu 31 maja br. odbyło się kolejne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa na terenie powiatu brzeskiego. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele policji, samorządów, szkół i różnych instytucji.
Najpierw przypomniano zebranym, o czym była mowa podczas pierwszego spotkania dotyczącego bezpieczeństwa (14 lutego br). Zaprezentowano wówczas m.in. założenia obecnie wdrażanego programu rządowego „Razem bezpieczniej” mającego na celu ograniczenie przestępczości i aspołecznych zachowań. Łączy on działania administracji rządowej i samorządowej oraz partnerów społecznych zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Głównym założeniem tego programu jest „przekonanie obywateli do nawiązania trwałego, stałego i naturalnego partnerstwa z policją oraz innymi instytucjami ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego”.
W trakcie pokazu multimedialnego na poprzednim spotkaniu można było zobaczyć m.in. zdjęcia tzw. „bezpiecznych przestrzeni”, czyli odpowiednio przygotowanych pod kątem bezpieczeństwa miejsc, ale także i tereny niebezpieczne. Na kolejnym spotkaniu zaprezentowano część tych miejsc już odpowiednio zagospodarowanych. Były to np. tereny, na których odpowiednio przycięto żywopłoty, dzięki czemu znacząco zwiększyła się widoczność.
Następnie wśród uczestników spotkania wywiązała się dyskusja dotycząca różnych zagadnień związanych z poprawą bezpieczeństwa. Podkreślano, że stan bezpieczeństwa zależy od nas wszystkich, a nie tylko służb mundurowych, czy zarządców budynków. Niebawem planowane jest kolejne spotkanie dotyczące poprawy bezpieczeństwa.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: