Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 maja, 2007 Tytuł artykułu

O ISO i e-urzędzie

Treść artykułu

Grażyna Frister gościła 22 maja br. w brzeskim Urzędzie Miasta. Jest ona od wielu lat urzędnikiem administracji publicznej. W przeszłości była m.in. sekretarzem gminy i dyrektorem generalnym Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego, obecnie natomiast jest pełnomocnikiem ds. systemu zarządzania jakością oraz wdrażania projektu e-urząd na Opolszczyźnie.
– Czego dotyczyło spotkanie z brzeskimi urzędnikami?
– Zostałam zaproszona do Brzegu przez tutejsze władze miasta w związku z przygotowywaniem się urzędu do wprowadzenia systemu zarządzania jakością oraz wdrażania projektu e-urząd, który już w dość zaawansowanej fazie wdrażania w województwie opolskim.
– Jak przebiegało spotkanie?
– Było to krótkie spotkanie, w czasie którego przekazałam swoją wiedzę dotyczącą tych dwóch zagadnień. Zaprezentowałam zarówno pozytywne, jak i negatywne strony wprowadzania systemu zarządzania jakością. Systemy te wywodzą się z firm produkcyjnych, natomiast urzędy to specyficzne organizacje, świadczące niejako monopolistycznie usługi na rzecz mieszkańców. I pomimo, iż jest monopolistą, każdy urząd powinien świadczyć te usługi na odpowiednim poziomie i oczywiście zgodnie z prawem. System zarządzania jakością zapewnia zarówno sprawność w funkcjonowaniu urzędu, jak i kształtuje odpowiedni wizerunek w oczach społeczności lokalnej. Generalnie podczas spotkania zachęcałam do wprowadzenia systemu zarządzania jakością ISO 9001:2001.
– Dziękuję za rozmowę. 

Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: