Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 maja, 2007 Tytuł artykułu

Poetycki SYFON zakończony

Treść artykułu

„Bóg, Proza, Poezja” – pod takim hasłem odbywały się tegoroczne IX Konfrontacje Literackie SYFON 2007. Miłośnicy literatury spotykali się od 10 do 13 maja br. w Galerii Brzeskiego Centrum Kultury oraz w samym BCK. Jak co roku podczas SYFONU – były spotkania autorskie z poetami, wspólne czytanie wierszy oraz koncert.
Przyznano także nagrody za dokonania literackie. W kategorii „Esej” główną nagrodę „Złoty Syfon” otrzymał Rafał Jaworski z Tych, a wyróżnienie honorowe Bogdan Nowicki ze Świętochłowic.
Natomiast w kategorii „Poezja” główna nagroda przypadła Przemysławowi Owczarkowi z Łodzi. Przyznano również cztery równorzędne nagrody w kategorii „zupełnie inna bajka”. Otrzymali je: Marcin Jurysta z Torunia, Czesław Markiewicz z Zielonej Góry, Ela Galoch z Turku oraz Bartosz Wójcik z Lublina. W uroczystości wręczania nagród laureatom (podobnie jak na otwarciu SYFONU) w Galerii BCK uczestniczył wiceburmistrz Brzegu Stanisław Kowalczyk.
SYFON zakończył niezwykle ciekawy koncert grupy SHOFAR grającej specyficzny rodzaj muzyki – połączenie jazzu z muzyką żydowską.
SYFON był ostatnią imprezą w ramach tegorocznych Dniach Brzegu, które trwały od 19 kwietnia br. 

Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: