Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 maja, 2007 Tytuł artykułu

Promocja naszego miasta

Treść artykułu

W Opolu
Na opolskim Rynku w dniach 7 – 9. maja br. odbywały się, jak co roku, Międzynarodowe Targi Turystyki „W stronę słońca”. Otwarcie targów dokonały znamienite osobistości miasta Opola i województwa opolskiego, a także reprezentanci poszczególnych gmin i powiatów. Starostwo Powiatu Brzeskiego reprezentował starosta Maciej Stefański, a Urząd Miasta Brzeg – zastępca burmistrza Stanisław Kowalczyk.
Na tych znanych już od lat targach turystycznych wystawiały się stowarzyszenia branżowe, przedsiębiorstwa – głównie z branży turystycznej, a także wiele miejscowości i regionów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Dość duże zainteresowanie wzbudziło egzotyczne dla nas stoisko Indonezji. Byli również przedstawiciele naszych południowych i zachodnich sąsiadów. Jednym słowem – dość bogaty przekrój turystyczny. Brzeski Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatu Brzeskiego wystawiły się na wspólnym stoisku. Na brzeskim stoisku – obsługa, czyli pracownicy magistratu i starostwa chętnie udzielali informacji wszystkim zainteresowanym. Odwiedzający zadawali mnóstwo pytań dotyczących Brzegu i powiatu brzeskiego, pytali m.in. o zamek i inne zabytki, zakłady pracy, powstającą w Skarbimierzu fabrykę Cadbury, a także o ścieżki i ciekawe trasy rowerowe. Oprócz informacji ustnych, zainteresowani otrzymywali m.in. foldery, ulotki, albumy oraz gadżety reklamowe miasta i powiatu. Największym jednak powodzeniem, szczególnie wśród najmłodszych odwiedzających stoisko, cieszyły się oczywiście słodycze z brzeskiej „Odry”.

I we Wrocławiu
Natomiast przez ostatnich kilka tygodni, na ulicach Wrocławia, mieszkańcy Wrocławia oraz turyści odwiedzający to miasto, mieli okazję zetknąć się z doskonałą i dość intrygującą promocją Brzegu, miasta zabytkowego i zapraszającego w swe progi wszystkich, którzy do tej pory nie mogli tu być. Mnóstwo przechodniów oglądało się za samochodem z przyczepką, na której umieszczony był spory baner reklamujący nasze miasto. To jeden z wielu nowych sposobów na promocję miasta, w celu przyciągnięcia turystów, zwłaszcza tych odwiedzających Wrocław. Na banerze umieszczone było hasło „Brzeg bliski wszystkim”, brzeski herb, adres strony internetowej www.brzeg.pl oraz fotografie miejskich zabytków.
Kampanię reklamową realizowała firma Haloproblem.

Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: