Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 maja, 2007 Tytuł artykułu

Wiosenne sprzątanie Brzegu

Treść artykułu

26 kwietnia 2007r. na terenie Brzegu odbyło się „wiosenne sprzątanie” w ramach obchodów Dnia Ziemi. W sprzątaniu udział wzięły przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, średnich i gimnazjów, a także brzescy działkowicze.
Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali rękawice do sprzątania oraz worki (zostały zakupione przez Burmistrza Miasta) na zebrane odpady.
W ramach akcji sprzątane były wyznaczone tereny naszego miasta. Worki z zebranymi odpadami zostały nieodpłatnie wywiezione przez ZHK Sp. z o.o. w Brzegu do Zakładu Gospodarowania Odpadami w miejscowości Gać. Przyjęcie zebranych odpadów również było nieodpłatne.
W dniu akcji komisja złożona z pracowników Biura Urbanistyki i Ochrony Środowiska UM oraz Straży Miejskiej dokonała kontroli przebiegu akcji oraz sprawdzenia ilości zebranych odpadów.
Dodatkową zachętą dla dzieci i młodzieży było ogłoszenie przez Burmistrza konkursów towarzyszących akcji – na największą ilość zebranych i odpowiednio wysegregowanych odpadów oraz na najlepszy reportaż z przeprowadzonej akcji.
Przez dwa tygodnie od przeprowadzonej akcji czekamy na deklaracje uczestników, dotyczące ilości zebranych odpadów, a także na reportaże.
Przedszkole Integracyjne nr 7 akcję sprzątania wyjątkowo przeprowadziło 27 kwietnia, gdyż w tym dniu dzieci z grupy 3 i 4 przygotowały przedstawienie z okazji Dnia Ziemi. Pięknie wykonane wierszyki i piosenki były wspaniałym początkiem wielkiego wiosennego sprzątania przedszkolnego ogródka.
Oficjalne ogłoszenie wyników konkursów nastąpi 1 czerwca br. przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. 
Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w akcji wiosennego sprzątania Brzegu i mamy nadzieję, że wszyscy razem będziemy dbać o to, aby efekty sprzątania były widoczne na co dzień, a nie tylko w tym jednym dniu.
Biuro Urbanistyki i Ochrony Środowiska UM Brzeg

Nie zapomnij udostępnić: