Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 8 maja, 2007 Tytuł artykułu

Dni Brzegu – Niezapomniana majówka

Treść artykułu

Wypełniony po brzegi miejski amfiteatr i grający na scenie zespół Myslovitz – tak zakończyła się trzydniowa majówka organizowana w ramach Dni Brzegu. W tym roku, podobnie jak w ostatnich latach, w trzy pierwsze dni maja brzeski amfiteatr odwiedziło tysiące ludzi. Czekały na nich różnorodne atrakcje.
Pierwszego dnia na scenie zaprezentowały się brzeskie zespoły ze Szkoły Tańca Can – Can oraz tancerze z grupy „Isadora” działającej przy Brzeskim Centrum Kultury, a także młodzi wykonawcy z Klubu Garnizonowego. Następnie publiczność usłyszała światowe i polskie przeboje w wykonaniu śląskich artystów w programie „Szlagier Maszyna Show”. Później bardzo ciekawy w formie i treści spektakl „Blokersi” przedstawili młodzi wykonawcy z Teatru Muzycznego BCK „Loża”.
Gwiazdą wieczoru był znany kabaret „Koń Polski”. Popularna kabaretowa para – Marian i Hela, niewątpliwie rozbawiła brzeską publiczność.
Kolejny dzień w amfiteatrze rozpoczął się od przeznaczonego dla dzieci programu estradowego „Duo Fix”. Dorośli i dzieci bawili się świetnie przy przebojach Elvisa Presleya w wykonaniu wrocławskich artystów. Chwilę później na scenie pojawiła się brzeska formacja Funk You, a po niej kolejna gwiazda – zespół Goya.
Natomiast 3 maja publiczności zaprezentowały się brzeskie zespoły: Emanacja, Big Red Bottle oraz Lion Vibrations. Każdy z nich gra inny rodzaj muzyki, ale wszyscy wykonawcy bardzo się brzeskiej publiczności podobali. Następnie na scenie pojawiła się grupa ZZ Top Revival Band.
Przed występem największej gwiazdy tegorocznych „Dni Brzegu” – zespołu Myslovitz, zastępca burmistrza Stanisław Kowalczyk wręczył nagrody zwycięzcom kolejnej edycji „Konkursu graffiti”. Przypominamy także wszystkim miłośnikom graffiti, że został udostępniony mur wokół brzeskiego stadionu miejskiego, właśnie do tego typu działań malarskich. Natomiast serdecznie prosimy o poszanowanie elewacji na innych budynkach miejskich.
Kilka minut po godz. 22.00 – na scenę wkroczył zespół Myslovitz. Przekrój wykonywanych utworów, zaprezentowali bowiem zarówno swoje starsze utwory, jak i najnowsze kompozycje, zadowolił zgromadzoną publiczność. Entuzjazm oraz mnóstwo pozytywnej energii brzeskiej publiczności, sprawiły, że i wykonawcy bardzo dobrze poczuli się w naszym mieście i chętnie bisowali. Po koncercie odbył się krótki pokaz sztucznych ogni. W ten sposób zakończyła się tegoroczna majówka w amfiteatrze. Jej organizatorami był Urząd Miasta w Brzegu oraz Brzeskie Centrum Kultury.
Dni Brzegu w tym roku trwają od 19 kwietnia. Oprócz imprez w amfiteatrze, w ich ramach odbył się także „Jazz nad Odrą w Brzegu”, jak również koncert inauguracyjny festiwalu Eurosilesia, Spotkania Finałowe XVIII Konkursu Recytatorskiego Wojska Polskiego. Jednak to jeszcze nie koniec atrakcji podczas tegorocznych Dni Brzegu. Od 10 do 13 maja br. w Galerii BCK i samym BCK odbędą się IX Konfrontacje Literackie Syfon.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: