Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 8 maja, 2007 Tytuł artykułu

Brzeg – miastem wspomnień

Treść artykułu

Rosjanie (oraz obywatele innych państw powstałych po byłym ZSRR) , którzy część swojego dzieciństwa spędzili w Brzegu, postanowili po latach odwiedzić nasze miasto. Przed laty stacjonowały tu wojska Armii Radzieckiej.
Ponad dwudziestoosobowa grupa przyjechała do Brzegu w sobotę, 28 kwietnia. Spotkali się przed swoją dawną szkołą, w której obecnie mieści się II Liceum Ogólnokształcące.
Uśmiech wzruszenia pojawiał się na twarzach gości, kiedy zwiedzali swoją dawną szkołę. Wicedyrektor liceum Michał Siek z chęcią oprowadził gości, a także odpowiadał na pytania związane ze szkołą.
Zostali oni także zaproszeni przez burmistrza na spotkanie w miejskim ratuszu. Zastępca burmistrza Artur Kotara przywitał gości, wręczył upominki związane z naszym miastem, opowiedział o obecnej sytuacji Brzegu, o planach na przyszłość, a także udzielał odpowiedzi na zadawane przez nich pytania.
Zwiedzanie współczesnego Brzegu, Zamku Piastów Śląskich, wspomnienia, wzruszenie – to wszystko towarzyszyło Gościom, którzy po latach na krótko wrócili do Brzegu, aby jeszcze raz przeżyć chwile ze swojego dzieciństwa w naszym mieście.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: