Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 marca, 2007 Tytuł artykułu

Diamentowe i Złote Gody

Treść artykułu

Diamentowe i Złote Gody uroczyście obchodzono 7 marca br. w sali stropowej brzeskiego ratusza. Medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadanymi przez Prezydenta RP uhonorowane zostały pary obchodzące sześćdziesiątą i pięćdziesiątą rocznicę ślubu. Diamentowe Gody obchodzili Julia i Władysław Karbowiczowie oraz Urszula i Bolesław Kurkowie. Natomiast Złote Gody obchodziły pary z Brzegu i gminy Skarbimierz:
Wacława i Witold Grzesiukiewiczowie, Julia i Bronisław Królowie, Gertruda i Czesław Franczukowie, Daniela i Henryk Tokarscy, Genowefa i Jan Dobrowolscy, Jadwiga i Czesław Frydlewiczowie, Cecylia i Lucjan Gądkowie, Helena i Józef Jamrozowie, Krystyna i Antoni Łascy, Helena i Stanisław Łukasikowie, Zofia i Jerzy Mogielniccy, Janina i Jan Paranyczowie, Józefa i Jan Pawlaczkowie, Maria i Stefan Sendrowie, Kazimiera i Zygmunt Woszczykowie, Genowefa i Jan Zawiszowie, Julia i Jan Januszkiewiczowie, Krystyna i Józef Woźniakowie, Anna i Marian Siekowie.
Medale, a także kwiaty i upominek wręczył jubilatom burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński.
W czasie uroczystości małżonkowie, w obecności Krystyny Bargiel z USC, odnowili przyrzeczenie małżeńskie. Chwilę później zebrani (wśród nich rodziny jubilatów) wznieśli toast szampanem. Potem jubilaci wspominali początki swoich małżeństw.

Robert Wiatr
UM w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: