Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 27 lutego, 2007 Tytuł artykułu

W Beroun o partnerstwie

Treść artykułu

Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński 23 lutego br. uczestniczył wraz z małżonką w corocznym balu w czeskim Beroun – mieście partnerskim Brzegu.
Obecni byli na nim także przedstawiciele niemieckiego Goslar z nowym burmistrzem Henningiem Binnewiesem na czele. Zarówno Brzeg, jak i Beroun i Goslar są miastami partnerskimi.
– W Czechach, Niemczech i Polsce w ostatnich miesiącach odbywały się wybory samorządowe – mówi burmistrz Wojciech Huczyński. – Burmistrz Beroun Jiři Besser i ja pozostaliśmy na stanowiskach, zmienił się natomiast burmistrz Goslar. Bal w Beroun był okazją do poznania się. Omawialiśmy formę dalszej współpracy naszych trzech miast na różnych płaszczyznach – np. wymiana zespołów młodzieżowych. Dyskutowalismy tez o innych inicjatywach – Czesi przygotowują w Beroun stałą wystawę dotyczącą współpracy z miastami partnerskimi. To dobry pomysł, być może coś podobnego zrobimy u nas. Rozmawialiśmy także o zbliżającej się piątej rocznicy podpisania porozumienia o partnerstwie pomiędzy Brzegiem a Beroun. Jubileuszowe uroczystości odbędą się późną wiosną w Czechach. Wcześniej, na początku maja, na Dni Brzegu przyjadą do nas goście z Beroun.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: