Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 grudnia, 2006 Tytuł artykułu

Została Omnibusem – pojedzie do Brukseli

Treść artykułu

„I Ty możesz zostać Omnibusem” – konkurs o takim tytule (w którym rywalizowali gimnazjaliści) odbył się 8 grudnia br. w brzeskim ratuszu. Była to już szósta edycja tej zabawy. Uczniowie (po trzy osoby z każdej szkoły) z dziewięciu gimnazjów z powiatu brzeskiego (cztery brzeskie gimnazja, Kościerzyce, Lewin Brzeski, Olszanka, Łosiów, Grodków) musieli odpowiedzieć na szereg pytań o różnej tematyce – m.in. Unia Europejska (połowa pytań), polityka, historia, geografia. Zawodnicy byli głośno dopingowani przez kibiców z poszczególnych szkół. W przerwach muzykę „indiańską” grał zespół uczniów Publicznego Gimnazjum nr 3 w Brzegu wraz z nauczycielem Waldemarem Pełechem.
W konkursowej rywalizacji najlepsza okazała się Joanna Kutrowska z brzeskiego Publicznego Gimnazjum nr 3, która wyprzedziła Kamila Letkiego z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu oraz Mateusza Szczepaniaka z PG3 w Brzegu.
Nagrody (ufundowane przez Urząd Miasta) wręczał laureatom m.in. wiceburmistrz Brzegu Stanisław Kowalczyk. Natomiast główną nagrodę (wycieczka do Parlamentu Europejskiego w Brukseli ufundowana przez europosłankę Lidię Geringer de Oedenberg), którą otrzymała Joanna Kutrowska, wręczył Bartłomiej Tyczyński – asystent europosłanki i radny miejski.
Organizatorami konkursu były dwa gimnazja: brzeska „Trójka” (z wicedyrektor Elżbietą Kużdżał na czele) oraz placówka w Kościerzynach (z nauczycielem Arturem Semeniukiem na czele).
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: