Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 19 maja, 2026 Tytuł artykułu

Superbohater z ekoodpadów 2026

Treść artykułu

Kreatywność nie zna granic, a odpady mają więcej niż jedno zastosowanie. Wiedzą o tym laureaci tegorocznej edycji międzyszkolnego konkursu pn. „Superbohater z ekoodpadów”.

W inicjatywie organizowanej przez nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Brzegu uczniowie brzeskich szkół podstawowych po raz kolejny udowodnili, że materiały, z których korzystamy na co dzień, nie muszą kończyć na wysypisku śmieci. To ważne w dobie stale rosnącej konsumpcji.

Autorzy i autorki najciekawszych prac plastycznych na temat ekologii zostali nagrodzeni wczoraj, 18 maja 2026 r. Oficjalnego rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia nagród dokonali Violetta Jaskólska-Palus – Burmistrzyni Brzegu, Paweł Ciszewski – Dyrektor PSP nr 1 oraz Leokadia Wilkowska – Prezes Banku Spółdzielczego w Brzegu (jako jeden ze sponsorów konkursu).

Upominki były – a jakże – ekologiczne, a przesłanie płynące ze wszystkich prac dość jasne: wciąż mamy szansę uratować naszą planetę. Musimy tylko współpracować. Życzymy tej udanej współpracy wszystkim młodym superbohaterom.

Fotorelacja autorstwa Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Brzegu (dziękujemy!).

Nie zapomnij udostępnić: