Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 marca, 2026 Tytuł artykułu

KSeF w organizacjach pozarządowych – obowiązki od 1 lutego 2026 r.

Treść artykułu

Przypominamy, że od dnia 1 lutego 2026 r. wszystkie organizacje pozarządowe są zobowiązane do odbierania faktur za pośrednictwem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Obowiązek ten dotyczy również podmiotów, które nie wystawiają faktur, a jedynie je otrzymują (np. w związku z realizacją dotacji lub grantów). Faktura przesłana w systemie KSeF uznawana jest za doręczoną. Brak dostępu do systemu może skutkować nieodebraniem dokumentów, a w konsekwencji problemami z płatnościami i rozliczeniami.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi:

Zalecamy wcześniejsze przygotowanie organizacji do nowych obowiązków, w szczególności zapewnienie dostępu do systemu oraz wyznaczenie osób odpowiedzialnych za jego obsługę.

Załącznik

Podręcznik- KSEF
Format: pdf Data publikacji: 2026-03-18 06:55:30
Nie zapomnij udostępnić: