Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 31 sierpnia, 2006 Tytuł artykułu

Monitoring się sprawdza i rozwija

Treść artykułu

30 sierpnia br. w Urzędzie Miasta w Brzegu odbyło się spotkanie dotyczące zatrudnienia osób niepełnosprawnych do obsługi monitoringu Brzegu.
System monitoringu funkcjonuje w mieście od połowy czerwca br. W Brzegu rozmieszczonych jest klika kamer, a obraz z nich widoczny jest na monitorach w komendzie Straży Miejskiej przy ul. Robotniczej. Obraz jest nagrywany na twardy dysk i może być w każdej chwili odtworzony. W godzinach pracy Straży Miejskiej funkcjonariusze mają podgląd „na żywo” i mogą sterować kamerami. Zatrudnienie dodatkowych osób umożliwiłoby całodobową obserwację „na żywo”. Temu właśnie służyło ww. spotkanie, w którym wzięli udział m.in. burmistrz Wojciech Huczyński, komendant Straży Miejskiej Krzysztof Szary, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Zbigniew Kłaczek oraz zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Alicja Pasierb.
– Chcielibyśmy zatrudnić do obsługi monitoringu kilka osób niepełnosprawnych – mówił burmistrz Wojciech Huczyński.
– Muszę rozeznać, ile osób będziemy mogli do tej pracy skierować w ramach przygotowania zawodowego – stwierdził Zbigniew Kłaczek.
Po spotkaniu okazało się, że będą to na razie cztery osoby. W przyszłości być może będzie ich więcej. Urząd będzie się starał o dofinansowanie dodatkowych etatów m.in. z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Tymczasem brzeski monitoring już się sprawdza. Dotychczas dzięki kamerom udało się zaobserwować m.in. sprawców trzech włamań do samochodów – na ulicach: Dzierżonia (sprawca zabrał laptop z auta), Jabłkowej (zabrano teczkę z pieniędzmi i dokumentami) oraz na parkingu przy ul. Chrobrego (złodzieje chcieli ukraść volkswagena passata). Poza tym kamery uwieczniły na twardym dysku sprawców rozboju na ul. Długiej, a także kierowcę, który po prostu przejechał metalowy słupek ze znakiem drogowym koło ratusza.
– Te nagrania przekazujemy policji, która dalej prowadzi konkretne sprawy – mówi burmistrz Wojciech Huczyński. – Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Na powyższych przykładach widać, że monitoring jest w Brzegu potrzebny. A jego rozbudowa sprawi, że w Brzegu będzie jeszcze bezpieczniej.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: