Gala wręczenia nagród „Primus Inter Pares i Primus 2025″
Koniec roku szkolnego to dobry czas na podsumowanie tego, co minęło i nagrodzenie tych, którzy przyczynili się do uświetnienia miasta na szczeblu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim. Uroczysta gala wręczenia statuetek Primus i Primus Inter Pares dla najlepszych uczniów szkół podstawowych odbyła się w brzeskim Ratuszu, 12 czerwca 2025 r (czwartek).
Gala jest już corocznym wydarzeniem, w trakcie którego docenieni zostają najlepsi uczniowie z brzeskich szkół. Uroczystość występami artystycznymi rozpoczęli uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Tomasza z Akwinu w Brzegu. Następnie głos zabrała Burmistrz Violetta Jaskólska-Palus, która podziękowała za zaproszenie na uroczystość i podkreśliła, jak ważną rolę w życiu młodych ludzi odgrywają nauczyciele. Pani Burmistrz zaznaczyła również, iż każdy sukces jest wynikiem nie tylko indywidualnej pracy, ale i wzajemnego wspierania się oraz współpracy.
W tym roku nagrodzono łącznie 185 uczniów w tym Primus Inter Pares 38 (31 ze szkół publicznych i 7 z niepublicznej), Primus 147 (140 ze szkół publicznych i 7 z niepublicznej). Wyróżnionych zostało także 68 nauczycieli 56 nauczycieli (53 ze szkół publicznych i 3 z niepublicznej). Z uwagi na liczbę nagrodzonych, gala została podzielona na dwie części. Uczniowie otrzymali również nagrody za osiągnięcia sportowe w kończącym się już roku szkolnym.
W ceremonii udział wzięli: Violetta Jaskólska – Palus – Burmistrz Brzegu, Kierownik Biura Oświaty Elżbieta Ochmańska – Jurkowska, przewodniczący Rady Miejskiej Brzegu – Waldemar Wysocki, a także radni miejscy, dyrektorzy brzeskich szkół i członkowie Komisji Oświaty.
Polecane artykuły w tej kategorii
Ostrzeżenie przed upałem
Ogłoszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej Brzegu
OGŁOSZENIE Uprzejmie zawiadamiam, że dnia 25 czerwca 2026 roku o godz. 9.00 w Sali Stropowej Ratusza w Brzegu odbędzie się XXXIII sesja Rady Miejskiej Brzegu kadencji 2024 – 2029 z...
Ogłoszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej Brzegu
OGŁOSZENIE Uprzejmie zawiadamiam, że dnia 18 czerwca 2026 roku o godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej MOSiR w Brzegu ul. Sportowa odbędzie się XXXII sesja Rady Miejskiej Brzegu kadencji 2024 –...




























































































































































































































































































