Brzeski Jarmark Wielkanocny za nami. Ciekawi wystawcy, atrakcje i wielu odwiedzających
Brzeski Jarmark Wielkanocny był kolejnym wydarzeniem zorganizowanym dzięki współpracy z PKP, przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi i harcerzami. Były to dwa dni wypełnione występami artystycznymi, muzyką, warsztatami oraz możliwością zakupów na stoiskach lokalnych twórców oraz producentów produktów spożywczych.
Dodatkową atrakcją była rodzinna gra terenowa „W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka”, w której wzięło udział 200 osób. Jej podsumowaniem było wielkanocne drzewko na dworcu PKP, gdzie można było zawiesić pozbierane na trasie jajka.
W ramach Jarmarku odbył się także konkurs na Babkę Wielkanocną
Jury oceniło wszystkie wypieki i wybrało najlepszych. Nagrodą główną był rower ufundowany przez Bank Spółdzielczy w Brzegu, ale wszyscy uczestnicy dostali nagrody pocieszenia w formie voucherów od sponsorów. Były też dyplomy i upominki.
Do konkursu zgłoszono łącznie osiem babek, Jury oceniało nie tylko smak, ale także ich wygląd.
Wypieki indywidualne zgłoszone do konkursu:
Regina Ścipień – I miejsce i nagroda główna – rower
Sabina Dąbrowska
Agnieszka Sroka
Magdalena Pikuła
Paulina Gołąb
Wypieki przygotowane przez firmy i organizacje:
Kolorowy Talerzyk – I miejsce
Koło Gospodyń i Gospodarzy Prędocin
Bar Kluska
Jury obradowało w składzie:
Renata Listowska- przewodnicząca Rady Powiatu (przewodnicząca komisji)
Kamila Wieczysta – wicedyrektor PKP
Elżbieta Żagiel – przedstawicielka publiczności
Sabina Kaska – Tortowy Gaj
Sebastian Rachwalski – radny powiatowy
Na scenie pojawili się: Ryszard Wójcik, Małgorzata Kalińska i zespół Bezimienni, grupa artystyczna Grodkowiacy, Saltare, Leśne Echo i Khotki.
Wielką atrakcją dla zwiedzających były warsztaty przygotowane przez Koło Inicjatyw Lokalnych w Lipkach. Cieszyły się one niezwykłą popularnością przez oba dni jarmarku. Można było na nich przygotować ozdoby, zasiać rzeżuchę i posadzić cebulkę kwiatową.
W trakcie jarmarku zbierane były również pieniądze na cel charytatywny – tym razem wspieraliśmy Majeczkę Bruś, cierpiącą z powodu tetralogii Fallota z hipoplazją tętnic płucnych oraz ubytku przegrody międzykomorowej. Brzeżanie, jak zawsze, okazali wielkie serca i do puszek trafiło ponad 3 tysiące złotych.
Za wsparcie dziękujemy: PKP i pani wicedyrektor Kamili Wieczystej, Powiatowi Brzeskiemu, Brzeskiemu Centrum Kultury, Inspiracji Catering, dzięki której uczestnicy zbiórki charytatywnej mogli zjeść pyszny żurek i gulasz, Bankowi Spółdzielczemu w Brzegu, Fabryce Puszek Skarbimierz, Motomanii, Kołu Inicjatyw Lokalnych w Lipkach, Ewelinie Antonowicz, Magdalenie Przysiężnej-Pizarskiej, Kancelarii Radcy Prawnego- Przemysław Sandurski, Perfect Look Oława, kwiaciarni Bilski-Kwiaty Lubsza, Hotelowi Park Brzeg, ZHK oraz wolontariuszom i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania i organizację jarmarku.
Polecane artykuły w tej kategorii
Ogłoszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej Brzegu
OGŁOSZENIE Uprzejmie zawiadamiam, że dnia 25 czerwca 2026 roku o godz. 9.00 w Sali Stropowej Ratusza w Brzegu odbędzie się XXXIII sesja Rady Miejskiej Brzegu kadencji 2024 – 2029 z...
Ogłoszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej Brzegu
OGŁOSZENIE Uprzejmie zawiadamiam, że dnia 18 czerwca 2026 roku o godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej MOSiR w Brzegu ul. Sportowa odbędzie się XXXII sesja Rady Miejskiej Brzegu kadencji 2024 –...
Brzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. ul. Towarowa 6 w Brzegu ogłasza pierwszy ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej stanowiącej własność Brzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. w Brzegu
Brzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. ul. Towarowa 6 w Brzegu ogłasza pierwszy ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej stanowiącej...















