Urząd Miasta współorganizatorem Brzeskiego Tygodnia Świadomości Autyzmu – Miesiąca (Neuro)różnorodności
Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, a 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. przez ONZ po to, by propagować wiedzę na temat autyzmu i budować wrażliwość społeczną w tym zakresie.
Celem akcji podejmowanych w tym czasie jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.
Burmistrzyni Brzegu Violetta Jaskólska-Palus objęła patronatem i weszła w skład komitetu organizacyjnego Brzeskiego Tygodnia Autyzmu – Miesiąca (Neuro)różnorodności. Wydarzenie będzie odbywało się w naszym mieście w kwietniu 2025 roku.
Na czas organizowanej w Brzegu akcji planowane są prelekcje, wykłady, panele warsztatowe, seanse filmowe oraz przedstawienie teatralne i inne.
Komitet organizacyjny w składzie:
Violetta Jaskólska-Palus – Burmistrzyni Brzegu
Anna Owczar – Kierownik Biura Spraw Społecznych i Zdrowia UM w Brzegu
Piotr Szwedowski – Dyrektor ZSM w Brzegu
Katarzyna Waleska – wicedyrektor ZSM w Brzegu
Grażyna Lechki – Stowarzyszenie Zdrowie
Joanna Grochowska, Angelika Gielas – Stowarzyszenie „niepokorne umysły”
Ewelina Policińska – nauczyciel konsultant OCE
Polecane artykuły w tej kategorii
Książęca Orkiestra Symfoniczna pod batutą Marka Kudry zagrała koncert noworoczny
Książęca Orkiestra Symfoniczna pod batutą Marka Kudry zagrała po raz 12. koncert noworoczny. Jak co roku bilety na to wydarzenie w BCK rozchodzą się w mgnieniu oka, a sala widowiskowa...
Ostrzeżenie przed oblodzeniem
Informacje szczegółowe w...
Ogłoszenie Burmistrza Brzegu o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Brzegu, dla obszaru w rejonie ulic: Towarowej, 1 Maja, Poprzecznej, Gaj, Bohaterów Westerplatte, Chocimskiej i Armii Krajowej wraz z prognozą oddziaływania na środowisko