Spotkanie z przedsiębiorcami dotkniętymi skutkami powodzi. Ustalono harmonogram wspólnych działań
W ratuszu odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami działającymi na terenach dotkniętych skutkami tegorocznej powodzi, zorganizowane z inicjatywy Burmistrzyni Brzegu. Jego celem było wypracowanie wspólnego harmonogramu działań zarówno krótko jak i długoterminowych.
Zgromadzeni na spotkaniu przedsiębiorcy przedstawili aktualne problemy, a także swoje pomysły na zabezpieczenie Wyspy. Potrzeby są wielkie! Właściciele firm zgłosili konieczność budowy nowych zabezpieczeń, a także rozbudowy istniejących oraz zadeklarowali udział w kosztach przeprowadzenia prac.
Wynikiem przeprowadzonych rozmów jest również decyzja o zwróceniu się do Wojewody Opolskiej z prośbą o aktywne wsparcie dla działań przeciwpowodziowych w Brzegu, których rezultatem ma być zabezpieczenie miasta i oczyszczalni ścieków przed powodzią, a także kontakt z posłami reprezentującymi nasze województwo, aby lobbowali w sejmie potrzeby przebudowy i wzmocnienia zabezpieczeń przeciwpowodziowych.
Polecane artykuły w tej kategorii
Ostrzeżenie przed upałem
Ogłoszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej Brzegu
OGŁOSZENIE Uprzejmie zawiadamiam, że dnia 25 czerwca 2026 roku o godz. 9.00 w Sali Stropowej Ratusza w Brzegu odbędzie się XXXIII sesja Rady Miejskiej Brzegu kadencji 2024 – 2029 z...
Ogłoszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej Brzegu
OGŁOSZENIE Uprzejmie zawiadamiam, że dnia 18 czerwca 2026 roku o godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej MOSiR w Brzegu ul. Sportowa odbędzie się XXXII sesja Rady Miejskiej Brzegu kadencji 2024 –...