Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 8 maja, 2006 Tytuł artykułu

Francuzi w Brzegu

Treść artykułu

Delegacja (Bernadette i Jacques Gavelle oraz Frank Testart) z francuskiego miasta Bourg en Bresse gościła w Brzegu od 25 do 28 kwietnia br. w ramach rewizyty – kilka tygodni wcześniej we Francji byli bowiem przedstawiciele Brzegu.
Podczas pobytu w Brzegu Francuzi m.in. spotkali się kilkakrotnie z władzami miasta. Byli też u wicewojewody opolskiego, w opolskiej Izbie Gospodarczej i Domu Europejskim. Odwiedzili brzeskie szkoły i zakłady pracy, zwiedzali również Wrocław i Opole.
– Z wizyty jesteśmy bardzo zadowoleni, poznaliśmy Brzeg i cały region bardzo dokładnie, i to w różnych aspektach – mówiła Bernadette Gavelle. – Nasze spostrzeżenia przekażemy merowi Bourg en Bresse.
– Cieszę się, że nasze kontakty z tym francuskim miastem rozwijają się w tak szybkim tempie – mówi burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński. Myślę, że zaowocuje to podpisaniem umowy o współpracy. Poza tym wielce prawdopodobne jest, że już niedługo zainwestuje w Brzegu francuska firma (z branży metalurgicznej) z okolic Bourg en Bresse, która na początek będzie chciała zatrudnić około trzydzieści osób.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: