Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 maja, 2006 Tytuł artykułu

Dni Brzegu w amfiteatrze

Treść artykułu

Od 30 kwietnia do 3 maja w miejskim amfiteatrze trwały tegoroczne Dni Brzegu. Jak co roku, oprócz amatorskich zespołów artystycznych (prezentujących program dla widzów w każdym wieku), na scenie wystąpiły również gwiazdy.
W ciągu dwóch pierwszych dni występów amfiteatr odwiedziło nieco mniej widzów niż zwykle – przyczyną była fatalna pogoda i padający niemal bez przerwy deszcz. Ale ci, którzy przyszli, nie żałowali. Warto było chociażby zobaczyć występ Andrzeja Rybińskiego, który zaprezentował praktycznie wszystkie swoje hity z „Nie liczę godzin i lat” na czele. Jego piosenki na pewno rozgrzały nieco zmarzniętą publiczność.
2 maja gwiazdą wieczoru była Małgorzata Ostrowska (była wokalistka zespołu Lombard). Jej występ oglądało kilka tysięcy osób. Wokalistka zaprezentowała zarówno przeboje Lombardu, jak i swoje solowe nagrania. Po koncercie czekała na nią miła niespodzianka. Na scenie amfiteatru z ogromnym bukietem kwiatów pojawił się burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński, który w imieniu wszystkich brzeżan złożył Małgorzacie Ostrowskiej życzenia urodzinowe – artystka właśnie 2 maja obchodziła swój jubileusz. Wokalistka wyraźnie wzruszona i mile zaskoczona serdecznie podziękowała za życzenia.
3 maja w Brzegu panowała piękna, niemal letnia pogoda. Już wczesnym popołudniem do amfiteatru ciągnęły tłumy. Wieczorem obiekt był wypełniony po brzegi. Nic dziwnego. bowiem gwiazdą wieczoru był tym razem zespół Big Cyc z charyzmatycznym „wodzirejem” Krzysztofem Skibą na czele. Przed ich występem publikę rozgrzała grodkowska grupa Contra. Chwilę później na scenie pojawił się Big Cyc. Grupa wykonała zarówno stare, legendarne utwory, jak i piosenki z niedawno wydanej płyty pt. „Moherowe berety”. Podczas wszystkich utworów, a także słownych „wstawek” Skiby (żarty, wierszyki, opowiastki), publika bawiła się wyśmienicie. Docenił to także zespół, który w czasie dwugodzinnego koncertu bisował dwa razy. – Brzeg jest świetnym miastem i jesteście świetną publicznością – mówił Krzysztof Skiba do widzów w amfiteatrze. – Będziemy mówili wszystkim polskim zespołom, że jak tylko będą mogły, niech przyjeżdżają zagrać do Brzegu.
W czasie Dni Brzegu były także „pozaestradowe” atrakcje – na dzieci czekało np. wesołe miasteczko, a na głodnych i spragnionych – punkty gastronomiczne.
Organizatorami Dni Brzegu (na wszystkie imprezy wstęp był bezpłatny) był Urząd Miasta oraz Brzeskie Centrum Kultury.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: