Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 marca, 2006 Tytuł artykułu

Wizyta we Francji

Treść artykułu

Delegacja brzeżan z burmistrzem Wojciechem Huczyńskim i przewodniczącym Rady Miejskiej Januszem Gilem na czele od 8 do 12 marca br. na zaproszenie stowarzyszenia Preludium „Francja – Polska” przebywała we francuskim 46-tysięcznym mieście Bourg en Bresse niedaleko Lyonu. Jednym z inicjatorów tej wizyty był Andrzej Bednarz – brzeżanin na co dzień mieszkający we Francji.
W trakcie pobytu delegacja m.in. nawiązała wiele kontaktów, które być może już niedługo zaowocują podpisaniem umowy partnerskiej między Brzegiem a tym francuskim miastem. Brzeżanie (a wśród nich także reprezentanci Wyższej Szkoły Humanistyczno – Ekonomicznej, Brzeskiego Centrum Kultury i lokalny przedsiębiorca reprezentujący Konfederację Pracodawców Polskich) uczestniczyli w różnorodnych rozmowach dotyczących dziedzin, którymi się zajmują, zapoznawali się m.in. z funkcjonowaniem samorządu, gospodarki, czy kultury i oświaty w Bourg en Bresse.
– Przyjęto nas naprawdę ciepło i serdecznie – mówi burmistrz Wojciech Huczyński. – Dowiedzieliśmy się o wielu ciekawych rozwiązaniach stosowanych na przykład w samorządzie. Pod koniec kwietnia do Brzegu z rewizytą przyjedzie trzyosobowa delegacja z Bourg en Bresse. Natomiast na początku lipca na odbywający się w tym mieście festiwal folklorystyczny pojedzie zespół „Piast” z BCK.
Przypomnijmy, że obecnie miastami partnerskimi Brzegu są niemieckie Goslar i czeskie Beroun.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: