Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 czerwca, 2024 Tytuł artykułu

Sukces zawodniczek MŻK Orlik Brzeg na międzynarodowym turnieju w Chorwacji

Treść artykułu

Piłkarze ręczni sekcji Masters Orlika Brzeg, w dniach 22-26.05.2024 uczestniczyli w międzynarodowym turnieju Masters Handball World Cup, który po raz VII odbywał się w chorwackim Omiśu. Drużyna męska – Niezniszczalni Orlik Brzeg oraz zawodniczki MŻK Orlik Brzeg, wraz z koleżankami z Tarnowa, pod nazwą TB Masters Team, rywalizowali z zawodnikami z całego świata podczas tego wyjątkowego wydarzenia.

Panowie grali przeciwko drużynom z Litwy, Grecji oraz Polski, ostatecznie plasując się na VI miejscu w swojej kategorii wiekowej. Był to ich drugi występ na tym turnieju, w zeszłym roku zajęli tu czwarte miejsce. Panie rywalizowały w kategorii 30+ i po zaciętych meczach z rywalkami z Węgier, Portugalii, Rumunii oraz Ukrainy wywalczyły awans do strefy medalowej, gdzie w meczu o III miejsce wygrały z drużyną z Irlandii i zdobyły brązowe medale tego międzynarodowego turnieju o zasięgu światowym!

Brązowy Team w Chorwacji wystąpił w składzie – Marta Kolaszyńska, Wioletta Perkowska, Marta Samul, Małgorzata Klimek, Sylwia Godzisz, Anna Pustowar, Anita Golda, Aldona Adamczyk – Krawiec oraz z Tarnowa- Edyta Woch- Stelmach, Wioletta Chudyka, Kinga Klamrzyńska, Anna Różycka, Agnieszka Jac, Joanna Olszówka.

Grupa piłkarek i piłkarzy ręcznych sekcji Masters trenuje w Brzegu od ponad 5 lat. Są to amatorzy, którzy z miłości do tego sportu spędzają czas na wspólnych treningach i regularnie uczestniczą w turniejach w całej Polsce. Od czterech lat również cyklicznie na wiosnę organizowany jest Turniej Masters w Brzegu, w którym biorą udział drużyny z całego kraju.

Trzecie miejsce na tak dużym międzynarodowym Turnieju to dotychczas największy sukces naszych zawodniczek.

Obie drużyny – Niezniszczalni oraz MŻK Orlik Brzeg w dniach 08-09.06.2024 będą walczyć o kolejne trofea w Mistrzostwach Masters Polski, które odbywają się w tym roku na Opolszczyźnie. Zachęcamy do kibicowania!

A. Adamczyk-Krawiec.

Nie zapomnij udostępnić: