Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 31 maja, 2024 Tytuł artykułu

Rusza wypożyczalnia kajaków

Treść artykułu

W sobotę, 1 czerwca 2024 r. rusza wypożyczalnia kajaków na przystani miejskiej. Podobnie jak w poprzednich latach, pierwsza godzina korzystania z kajaków jest bezpłatna.

Kajaki na brzeskiej Marinie można wypożyczać od kilkunastu lat i co roku korzysta z tego kilkuset miłośników rekreacji nad wodą. W obecnym sezonie, który rozpocznie się w Dzień Dziecka, wypożyczalnia będzie czynna codziennie w godzinach 11.00-19.00. Pierwsza godzina wypożyczenia nic nie kosztuje, natomiast każda kolejna – 15 zł za kajak. Do dyspozycji są kajaki jedno i dwuosobowe, w skład zestawu wchodzą oczywiście kapoki i wiosła.

Warto dodać, że przystań to również baza dla wielu zmotoryzowanych wodniaków, którzy odpłatnie przechowują tu swoje łodzie, jak i wodują je na slipie. Od 1 czerwca do końca sezonu, marina jest czynna od godz. 10.00 do 20.00.

W tym sezonie na Marinie nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Już 8 czerwca charytatywny Piknik dla Agusi, a 22 czerwca największa wodniacka impreza w Brzegu – VI Regaty Smoczych Łodzi, w których wystartuje kilkanaście załóg. Lada dzień uczestnicy rozpoczną treningi, a już teraz wszystkich zapraszamy do kibicowania.
Z kolei latem, załoga Mariny czeka na chętnych do zwiedzania Brzegu z kajaka – w planie są trzy kolejne wyprawy Odrą i kanałem, podczas których będzie można obejrzeć miasto od strony wody.

Nie zapomnij udostępnić: