Uroczyste powitanie żołnierzy powracających z Pakistanu
W dniu 16.02.06 na terenie 1 Brzeskiej Brygady saperów odbyło się uroczyste powitanie żołnierzy Kontyngentu.W powitaniu wzięli udział m.in. wojewoda opolski Bogdan Tomaszek oraz przedstawiciele władzy samorządowych burmistrz Miasta Brzegu Wojciech Huczyński i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Pikor.
Jako przedstawiciel władz samorządowych Brzegu w uznaniu zasług poczynionych na rzecz naszego miasta na arenie krajowej jak i międzynarodowej odznaczył 1 Brzeską Brygadę Saperów im. T. Kościuszki Honorowym Medalem Miasta Brzeg – Bene Meriente – Dobrze Zasłużonemu, a żołnierzom, którzy powrócili z misji, w dowód uznania wręczył listy gratulacyjnie i pamiątkowe albumy.
Listy gratulacyjne i pamiątkowe albumy otrzymali:
1. ppłk Andrzej ROSA – Dowódca PKW PAKISTAN
2. mjr Damian CIACIURA – Zastępca Dowódcy PKW PAKISTAN
3. mjr Mariusz SKULIMOWSKI – Dowódca Narodowego
Elementu Wsparcia NSE
4. ks. ppłk Mariusz ŚLIWIŃSKI – kapelan kontyngentu
5. kpt. Arkadiusz PLUTA – dowódca grupy działań specjalnych
6. kpt. Mariusz OCHALSKI – dowódca kompanii inżynieryjnej
7. ppor. Ewę NOWICKĄ – dowódca plutonu saperów kompanii inżynieryjnej
Robert Wiatr
BIGiP UM w Brzegu
Polecane artykuły w tej kategorii
8 czerwca – spotkanie otwarte w ramach konsultacji społecznych planu ogólnego Miasta Brzeg
Przypominamy, że dziś, 8 czerwca 2026 r., od godz. 16:30 w sali nr 9, budynek B Urzędu Miasta w Brzegu, ul. Robotnicza 12 odbędzie się spotkanie otwarte w ramach konsultacji społecznych planu...
Zrób sobie Dzień na U – bezpłatne badania już w Brzegu!
Mieszkańcy Brzegu będą mieli okazję skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zrób sobie Dzień na U”. Już 11 czerwca mobilna przychodnia stanie...
Zrewitalizujemy ogrody przy Brzeskim Centrum Seniora
Za 9 miesięcy teren przy Brzeskim Centrum Seniora będzie nie do poznania. Przed nami kompleksowa rewitalizacja tej przestrzeni! Kto korzysta z usług BCS lub innej instytucji, która mieści się...