Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 lutego, 2006 Tytuł artykułu

Powstaje piękna hala sportowa

Treść artykułu

Za kilka miesięcy w tym miejscu stać będzie piękna hala – pokazuje burmistrz Wojciech Huczyński.

Rozpoczęła się budowa hali sportowej przy ul. Powstańców Śląskich (obok Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3). Jest to inwestycja realizowana przez Urząd Miasta w Brzegu. Hala będzie miała wymiary zewnętrzne 31×45,5 metra. Będzie w niej m.in. pełnowymiarowe boisko do koszykówki i siatkówki. Na widowni zaprojektowano 316 miejsc. Obok hali powstanie boisko o wymiarach 21×36 metrów, bieżnia sześćdziesięciometrowa, skocznia wzwyż i w dal oraz teren do pchnięcia kulą. Po drugiej stronie ulicy (gdzie obecnie znajduje się boisko i mała salka gimnastyczna) zlokalizowany zostanie parking na 59 samochodów i 2 autobusy.
Budowę przewidziano na 4 etapy. Pierwszy z nich (obecnie trwający) to „Budowa hali sportowej wraz z łącznikiem przy PSP nr 3” Jego zakończenie zaplanowano na 18 sierpnia 2006 r., a wykonawcą prac jest firma ZTB POLBAU sp. z o.o. z Opola.
Kolejny etap, na realizację którego trwa procedura przetargowa, to „Budowa terenowych urządzeń sportowych przy PSP nr 3”. Ma się on zakończyć do 31 sierpnia 2006 r. Taki sam termin zakończenia zaplanowano w przypadku trzeciego etapu – „Przebudowa układu komunikacyjnego w obrębie ul. Mossora – Powstańców Śląskich” (zagospodarowanie terenu wokół hali sportowej). Na jego realizację również trwa procedura przetargowa. Natomiast ostatni, czwarty etap, zaplanowano na 2007 rok i będzie to „Przebudowa układu komunikacyjnego w obrębie ul. Mossora – Powstańców Śląskich” (budowa parkingu, przebudowa ul. Mossora).
Szacowany koszt realizacji wszystkich czterech etapów budowy hali ma wynieść 7.277.814 zł. Urząd Miasta stara się jednak o dofinansowanie 1/3 kosztów z funduszy unijnych. Odpowiednie wnioski zostały w tej sprawie złożone, gmina czeka na decyzję w tej sprawie.
2 lutego br. teren budowy hali odwiedził burmistrz Wojciech Huczyński, który na miejscu zapoznał się z postępem robót.
– Budowa tej hali to duże, ale bardzo potrzebne miastu przedsięwzięcie – mówi burmistrz. – Obecnie nie przy każdej szkole podstawowej w mieście są sale gimnastyczne. Wieloletni plan działań zakłada, że to się zmieni, a hala przy PSP nr 3 to pierwsza taka inwestycja. 

Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

Nie zapomnij udostępnić: