Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 kwietnia, 2024 Tytuł artykułu

W Brzegu będzie bezpieczniej. Trwają prace przy przebudowie przejść dla pieszych

Treść artykułu

Już niebawem kolejne przejścia dla pieszych, a także infrastruktura w ich pobliżu zostaną przebudowane. Wszystko to dzięki realizacji zadania pn. „Przebudowa przejść dla pieszych na terenie Gminy Brzeg”. Postęp prac najbardziej widać na ulicy Robotniczej, gdzie inwestycja jest aktualnie realizowana na dwóch odcinkach – przy budynku Komendy Powiatowej Policji, a także na skrzyżowaniu ulicy Robotniczej z Wileńską. 

Trzy przejścia dla pieszych przy ulicy Bohaterów Monte Cassino i dwa przy ulicy Robotniczej zostaną przebudowane w ramach przedmiotowego projektu. Prace, jakie zostaną zrealizowane to m.in. wykonanie dedykowanego doświetlenia oraz oznakowania pionowego i poziomego. Zamontowane zostaną także płyty integracyjne oraz obniżone zostaną chodniki. Dodatkowo, nawierzchnie jezdni i chodników w pobliżu tych przejść zostaną wymienione.

Gmina Brzeg na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które wynosi 80% kosztów kwalifikowanych projektu. Wykonawcą zadania jest firma Brukarstwo Odwadnianie Terenu i Roboty Bitumiczne „Jarząbek” Sp. J. z Brzegu.

Nie zapomnij udostępnić: