Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 marca, 2024 Tytuł artykułu

Budowa kotłowni na biomasę uroczyście rozpoczęta

Treść artykułu

Uroczyście rozpoczęto budowę nowego, zeroemisyjnego źródła ciepła sieciowego na biomasę o mocy 6 MW w BPEC Sp. z o. o. To największa w historii naszego miasta inwestycja o wartości 26 mln złotych. Realizowana jest przez Gminę Brzeg wspólnie z Brzeskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej.

W uroczystości, która odbyła się 25 marca 2024 roku wzięli udział Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu, członkowie zarządu Generalnego Wykonawcy oraz licznie zaproszeni goście. Budowa nowego źródła ciepła będzie stanowić znaczący krok w kierunku całkowitej rezygnacji ze spalania węgla w celu wytwarzania ciepła dla mieszkańców Brzegu. Po realizacji inwestycji, ok. 30-40% ciepła będzie produkowane w miejskiej spółce ciepłowniczej z OZE, jakim jest biomasa.

Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane dzięki dotacji w kwocie 19 mln zł, przyznanej Gminie Brzeg przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.  Za budowę nowej kotłowni odpowiada konsorcjum firm Miko – Tech Sp. z o. o z Łazisk Górnych oraz Smart EPC Sp. z o. o z Gliwic. Planowany termin zakończenia inwestycji to marzec 2025 roku.

Nie zapomnij udostępnić: