Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 marca, 2024 Tytuł artykułu

Zaproszenie na Europejskie Dni Dziedzictwa

Treść artykułu

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak serdecznie zaprasza na uroczyste obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w Brzegu, które odbędą się w piątek, 22 marca 2024 r. o godzinie 15:30 w Ratuszu Miejskim!

Ten wyjątkowy dzień będzie świetną okazją dla każdego mieszkańca, aby poznać historię Śląskiej Perły Renesansu, jak nazywany jest Ratusz w Brzegu. Rys historyczny tej niepowtarzalnej budowli przybliży wszystkim zebranym dr Romuald Nowak – historyk, wieloletni kierownik Panoramy Racławickiej i Honorowy Obywatel Brzegu. W planie jest również zwiedzanie wyjątkowych pomieszczeń Ratusza, w tym Salę Rajców, a także koncert. Dla uczestników dostępna będzie wystawa Instytutu Pamięci Narodowej. Start oficjalnej części imprezy zaplanowano na godzinę 15:30. Tego dnia zwiedzanie ratusza z przewodnikiem odbędzie się również o godzinie 11:30 i 18:30.

Europejskie Dni Dziedzictwa zapoczątkowano we Francji przez Radę Europy w 1985 r. i prowadzone są jako wspólna inicjatywa Komisji Europejskiej i Rady Europy od 1999 roku. Przez lata umożliwiły obywatelom poznawanie kultury poprzez wydarzenia tematyczne. Stanowią doskonałą okazję do odkrywania historii ludzi i miejsc, które przyczyniły się do ukształtowania kultury i dziedzictwa Europy.

Nie zapomnij udostępnić: