Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 marca, 2024 Tytuł artykułu

W trosce o bezdomne zwierzęta

Treść artykułu

Schronisko dla bezdomnych zwierząt „Przytulisko Przytul Psisko” funkcjonuje w Brzegu przy ul. Kruszyńskiej już od 20 lat. Rozpoczęło swoją działalność jako przytulisko, w którym bezdomne psy z terenu naszego miasta mogły liczyć na opiekę. Co roku, na wniosek Jerzego Wrębiaka – Burmistrza Brzegu, z budżetu Gminy Brzeg wydatkowane są środki na zapewnienie bieżącego funkcjonowania schroniska oraz poprawę jego infrastruktury, a także opiekę weterynaryjną nad bezdomnymi zwierzętami. 

Należy podkreślić, że kwota przeznaczana na zapewnienie opieki nad czworonogami zwiększa się rokrocznie. Dwudziestoletni już okres funkcjonowania schroniska to czas, w którym nie tylko zdobywane jest doświadczenie w zakresie opieki nad bezdomnymi zwierzętami i metodami poszukiwania dla nich opiekunów, ale również podejmowane są działania mające na celu poprawę infrastruktury schroniska oraz warunków bytowych jego podopiecznych. Z przekazywanych co roku środków wykonano m.in. ogrodzenie i bramy wjazdowe, zakupiono kontenery socjalne z wyposażeniem, budy i kojce dla psów czy też wyremontowano budynek zlokalizowany na terenie schroniska.

Zwierzęta, które trafiają do brzeskiego schroniska otaczane są troskliwą opieką. Jednocześnie, pracownicy schroniska podejmują działania mające na celu odnalezienie ich dotychczasowych właścicieli lub znalezienie dla nich nowych opiekunów. To ludzie, którzy z ogromnym zaangażowaniem opiekują się „bezdomniakami” oraz skutecznie potrafią zachęcić do współpracy wolontariuszy, którzy w wolne dni pomagają pracownikom m.in. poprzez wyprowadzanie czworonogów na spacery.

Nie zapomnij udostępnić: